Futboll

Griezmann pranon se i pëlqejnë 3 skuadra!

Antonie Griezmann do të ishte i hapur të kalonte te Real Madrid, Barcelona apo Bayern Munich, në një pjesë të karrierës së tij, por sulmuesi thotë se nuk ka synim të largohet nga Atletico Madrid. Futbollisti i kombëtares franceze është lakuar disa herë për një largim nga Atletico Madrid dhe Manchester United si dhe besohet të jetë mes kandidatëve që kërkojnë shërbimet e tij. Një kalim në “Old Trafford” nuk duket se bën pjesë në krye të listës së preferencave, teksa sugjeron se ndihet më i tërhequr nga rivalët në La Liga, nëse do të largohet nga Atletico.

Antoine Griezmann has scored 22 goals for Atletico Madrid in 40 appearances this season

“A mund të luajë për Real Madrid ose Barcelona në të ardhmen? Përse jo!” – tha Griezmann për gazetën “Marca”. – Eshtë ëndrra e çdo lojtari të luajë për këto dy klube të mëdha ose te Bayern Munich. Unë nuk e shoh veten te këto skuadra në këtë etapë të karrierës time, si nuk e shoh në asnjë klub tjetër. Kam pasur oferta, por nuk do të shkojë të luajë as për Parisin, as në Kinë, as në MLS, në Rusi, apo në ndonjë destinacion tjetër. Do të vazhdojë të luajë me Atletico Madrid. Më pëlqen të vazhdoj të punoj me Simeone, por nuk do të jem gjithë jetën me të. Ai mund të largohet, unë mund të largohem.”

[interaction id=”58d038d65f0c12724435eff4″]


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Futboll