La Liga

Hazard apo Neymar? Ja kë duan tifozët e Real Madrid për të qenë trashëgimtari i Ronaldo-s

Tifozët e Real Madrid do të kishin më shumë dëshirë të shihnin Eden Hazard me fanellën e Los Blancos sesa Neymar.

Rezultati befasues mund të jetë një lajm i mirë për presidentin e klubit Florentino Perez, pasi ai beson se blerja e brazilianit është një mision te limitet e së pamundurës.

Në votim morën pjesë 200,000 tifozë të cilët zgjodhën pasardhësin e Cristiano Ronaldo-s.

Kishte shumë pyetje që duhet t’u përgjigjeshin tifozët, dhe për trashëgimtarin e CR7 ishte pyetja e fundit.

15 per cent of Real Madrid fans asked would like Eden Hazard to replace Cristiano Ronaldo

Kylian Mbappe është i pari me 54% të votave. Hazard 15% dhe Neymar 14%.

Gjithashtu kishte edhe 10% që kanë dashur Harry Kane.

Presidenti Perez do të marrë për bazë opinionin publik përpara se të bëjë zgjedhjen e tij që me shumë mundësi nuk do të jetë Neymar. Ai do të inkurajohet nga votimi për Hazard, i cili nuk është një objektiv i pamundur.

Vetë lojtari ka shprehur dëshirën për të luajtur në Bernabue.

Chelsea do të kërkonte rreth 100 mln euro për belgun.

14 per cent of fans want Paris Saint-Germain winger Neymar to be Ronaldo's replacement

Më shumë nga La Liga