Premier League

Henry: Lehman do të më kishte rrahur për atë gol

Arsenal ka bërë një paraqitje zhgënjyese në javën e fundit të kampionatit, duke u mundur 3-1 në fushën e West Bromëich. Dawson ka kaluar në avantazh vendasit në minutat e para të takimit, ndërsa Alexis Sanchez ka barazuar për miqtë. Por Hal Robson-Kanu ka kthyer në avantazh West Brom vetëm një minutë pasi ishte aktivizuar nga stoli, para se Dawson të realizonte golin e tij të dytë personal dhe të fiksonte ndeshjen në 3-1, duke përfituar nga një gabim i mbrojtjes së “Topçinjve”.

Arsenal ka bërë një paraqitje zhgënjyese në javën e fundit të kampionatit, duke u mundur 3-1 në fushën e West Bromëich. Dawson ka kaluar në avantazh vendasit në minutat e para të takimit, ndërsa Alexis Sanchez ka barazuar për miqtë. Por Hal Robson-Kanu ka kthyer në avantazh West Brom vetëm një minutë pasi ishte aktivizuar nga stoli, para se Dawson të realizonte golin e tij të dytë personal dhe të fiksonte ndeshjen në 3-1, duke përfituar nga një gabim i mbrojtjes së “Topçinjve”.

https://www.youtube.com/watch?v=Tju09u959S0

“Tre lojtarë të West Brom mund të kishin shënuar golin e tretë”, ka thënë Henry për “Sky Sports”. “Nuk e kam parë kurrë një gjë të tillë në karrierën time. Kurrë. Nuk do të më kishte pëlqyer të shkoja në dhomat e zhveshjes, nësë do ta kisha bërë një gjë të tillë dhe nëse Jens Lehmann do të ishte shoku im i skuadrës. Ai do të më kishte goditur me grusht. E ka bërë më parë”. Pas asaj humbje Arsenal rrezikon ta mbyllë sezonin jashtë katër vendeve të para në renditje.

 

[interaction id=”58cee9dc3d7ca9a841f39a25″]

Më shumë nga Premier League