Futboll

Hidhet shorti i Kupës së Konfederatave, Portugalia në grup me Meksikën dhe Rusinë

U hodh shorti i Kupës së Konfederatave dhe kampionët e Euro 2016 Portugalia ka rënë në një grup me Meksikën, Zelandën e Re dhe mikpritësit e Kupës së Botës 2018, Rusinë.ndërkoh, kampionët në fuqi të Kupës së Botës Gjermania do të jetë në një grup me kampionët e Copa Amerika Kilin, Australinë dhe ekipin që fiton Kupën e Kombeve Afrikane

U hodh shorti i Kupës së Konfederatave dhe kampionët e Euro 2016 Portugalia ka rënë në një grup me Meksikën, Zelandën e Re dhe mikpritësit e Kupës së Botës 2018, Rusinë.ndërkoh, kampionët në fuqi të Kupës së Botës Gjermania do të jetë në një grup me kampionët e Copa Amerika Kilin, Australinë dhe ekipin që fiton Kupën e Kombeve Afrikane. Shorti (i cili përfshin fituesit e gjashtë konfederatave) u zhvillua në Kazan të Rusisë dhe Kupa e Konfederatave do të luhet nga 17 qershori deri më 2 korrik 2017.

Image result for confederation cup 2017

GRUPI A

Rusia

Portugali

Meksikë

Zelanda e Re

GRUPI B

Gjermani

Kili

Australia

(Ekipi që fiton Kupën e Afrikës)

 

[interaction id=”5839ce8b1928e18350ca2725″]

 


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Futboll