Futboll

Ia kalon edhe Roberto Carlos: A e përmirëson golin e tij në Francë? (video)

Walter Musona shënoi supergolin e fundjavës me një goditje të drejtpërdrejtë dënimi, që mori një efekt (trajektore) të pabesueshëm, i krahasueshëm me “bombën” e legjendarit brazilian, Roberto Caros, në Francë, kundër kombëtares së “gjelave”, në vitin 1997. Bëjeni vetë krahasimin duke parë dy videot dhe golat e mrekullueshëm, që kanë thuajse të njëjtën “prerje” dhe që sfidojnë “ligjet e fizikës”.

Më shumë nga Futboll