Merkato

Inter arrin marrëveshjen me Ramires për në janar

Inter pritet të nënshkruajë me ish-lojtarin e Chelsea-t Ramires në janar, pasi ka gjetur akordin për një huazim të mesfushorit brazilian.

Sipas Gazzetta dello Sport, 30-vjeçari është pranë kalimit në Serie A pasi ka arritur marrëveshjen me klubin kinez Jiangsu Suning këtë javë.

Inter have agreed a loan deal to sign Ramires from Chinese Super League side Jiangsu Suning

Por transferimi nuk është finalizuar, me Inter që është në kërkim të opsioneve të tjera, me vetëm një vend bosh të mbetur për një lojtar ekstra-komunitar.

Gjithsesi, me çmimin e objektivave të tjerë si mesfushori i Atletico Madrid Thomas Partey dhe Yves Bissouma të Lille që pritet të riten, Ramires mbetet mbërritja më e mundshme.

The Brazilian midfielder made 261 appearances for Chelsea before moving to China in 2016

Marrëveshja ka qenë e thjeshtë për t’u arritur për shkak të marrëdhënieve të dy klubeve.

Ramires ka 32 paraqitje për Jiangsu Suning, duke shënuar 11 gola.

Më shumë nga Merkato