Futboll

Inter futet në garë për Aurier, takohet me menaxherin…

Pas mesazheve në rrjetet sociale, me të cilat Serge Aurier kishte sponsorizuar kalimin e Dalbert te Inter, ja një tjetër e dhënë për faktin që zikaltërit mund të marrin shërbimet e mbrojtësit afrikan të Paris SG. Ashtu si ka zbuluar edhe “Sky Sport”, para pak ditësh, ka pasur një takim në Milan mes drejtuesit të klubit zikaltër dhe menaxherit të futbollistit Ali Barat.

L'Inter sonda Aurier: incontro con l'agente

Takimi i parë ka qenë për njohje, për të kuptuar se si mund të arrihet marrëveshja me lojtarin. Klubi i Inter ende nuk ka trokituar në derën e PSG, sepse po presin një ofertë të francezëve për Joao Mario. Aurier e ka humbur vendin e titullarit poshtë Kullës Eiffel dhe për të interesohen edhe disa klube në Premier League.

Më shumë nga Futboll