Futboll

Inter mbyll merkaton në hyrje, Joao Mario drejt Betis

Një sy qëndron ende vigjilent mes Tallin dhe Madrid, por pavarësisht ëndrrave, Inter ka mbyllur merkaton, të paktën atë në hyrje. Keita do të jetë blerja e fundit që i shtohet kontigjentit zikaltër në një merkato që solli plot tetë futbollistë të rinj. De Vrij e Asamoah në skadim të kontratës, plut Lautaro, Nainggolan, Politano, Vrsaljko, Salcedo dhe në fund, sulmuesi senegalez.

Nuk do të ketë prurje të tjera, përveçse nëse do të çbllokohet në momentin e fundit dhe për surprizë çështja Modric. Nëse nuk mbërrin kroati, atëherë fushata e blerjeve konsiderohet e mbyllur dhe Inter nuk do të bëjë më asnjë lëvizje për përforcim në dy ditët e ardhshme. Ndërkohë qëndron e hapur merkato në dalje, për të cilën skadenca do të shënohet në fund të muajit gusht, vetëm për rastet e transferimeve jashtë Italisë. I pari në listën e kandidatëve për tu larguar është Joao Mario, që në ditët e fundit mund të bindet të pranojë ofertën e Betis Sevilla, huazim i mundshëm. Në huazim mund të niset edhe Karamoh, për të çliruar ngjeshjen në një repart shumë të pasur.

Më shumë nga Futboll