Futboll

Inter propozon një mega-shkëmbim lojtarësh me Atletico Madrid

E ardhmja e Joao Mario dhe Marcelo Brozovic tek Interi është në dyshim, ndaj dhe klubi ziklatër është gati t’i largojë të dy lojtarët që në merkaton e dimrit. Por vështirësi paraqet transferimi i kroatit, kartoni i të cilit rëndon jo pak në bilancet e Interit, që gjithashtu kërkon përforcime për pjesën e mbetur të sezonit. Të dy futbollistët janë propozuar që të luajnë në La Liga dhe skuadrat ku zikaltërit kërkojnë t’i shesin janë Atletico Madrid e Seviglia.

Zikalterit marreveshje me Rafinha, por presin pergjigjen nga Barcelona

Të dy futbollistët janë propozuar që të luajnë në La Liga dhe skuadrat ku ziklatërit kërkojnë t’i shesin janë Atletico Madrid e Seviglia

Një objektiv aspak i lehtë, ndaj dhe Interi kërkon e propozon një shkëmbim, për të sjellë në Milano lojtarë si Correa apo Gaitan, që pëlqehen shumë nga trajneri Luciano Spalletti. Ndërkohë që, një emër i tretë që mund të përfshihet në këtë shkëmbim lojtarësh është ai i Carrasco, që në ndeshjen e fundit është lënë në tribunë nga trajneri Simeone. Për momentin skuadra zikaltër po bën disa sondazhe nëse këto lëvizje mund të realizohen dhe ende nuk ka dalë me propozime konkrete.

Më shumë nga Futboll