Champions League

Interneti ia “nxin faqen” Lionel Messi-t me ‘meme’ qesharake

Lionel Messi nuk kaloi një nga mbrëmjet më të mira për Barcelona-n, teksa u eliminua nga Champions League duke marrë një shuplakë nga Juventus dhe vetë fusha e “Camp Nou”. Asi argjentinas nuk ishte në gjendje të gjente rrjetën teksa Juventus barazoi 0:0 në ndeshjen e kthimit të çerekfinales me një paraqitje që është për t’u studiuar në aspektin defensiv.

Lionel Messi nuk kaloi një nga mbrëmjet më të mira për Barcelona-n, teksa u eliminua nga Champions League duke marrë një shuplakë nga Juventus dhe vetë fusha e “Camp Nou”. Asi argjentinas nuk ishte në gjendje të gjente rrjetën teksa Juventus barazoi 0:0 në ndeshjen e kthimit të çerekfinales me një paraqitje që është për t’u studiuar në aspektin defensiv.

Eita, @leomessi… 🤕🚑 #CasaDaChampions

A post shared by Esporte Interativo (@esporteinterativo) on

Në një ndeshje ku djemtë e Luis Enrique u frustruan nga mprehtësia taktike e Zonjës së Vjetër, një moment i pjesës së parë ishte pjesa më e përfolur e ndeshjes. Me topin që po vinte në drejtim të sulmuesit argjentinas, Messi kërceu për ta goditur me kokë teksa pranë tij ndodhej Miralem Pjanic, i cili qëndroi në tokë, me 29 vjeçarin që fluturoi pas kontaktit me boshnjakun duke u rrëzuar në tokë me shpatull.

The Barcelona striker has been likened to a collection of animals after he smashed against the turf at the Nou Camp

Ai nuk arriti të mbrohej me duar dhe u përplas me fytyrë në barin e “Camp Nou”, duke u dëmtuar poshtë syrit. Shoku i tij i ekipit Neymar nuk e mori mirë kontaktin e Pjanic duke iu sulur menjëherë dhe duke e rrëzuar në tokë, dhe si pasojë mori një karton të verdhë.

The Argentinian maestro didn’t have his best night for Luis Enrique’s side

Fatmirësisht ai ishte në gjendje të përfundonte ndeshjen, por nuk arriti të ndikonte në rezultat. Mediat sociale u çmendën me episodin, me përdoruesit e shumtë që krijuan meme të panumërta me rënien e tij. këtu keni një përzgjedhje të më të mirave.

Lionel Messi has been compared to Homer Simpson after his incident in the first half

 

 

Më shumë nga Champions League