Ligue 1

Ja cili është zgjedhur Goli i Vitit në Ligue 1

Është brazilian…por jo Neymar.

Talenti 20-vjeçar Malcom i cili luan te Bordeaux ka shënuar Golin e Vitit të sezonit 2017/18 të Ligue 1. Goli ka ardhur më 29 dhjetor të vitit të kaluar ndaj Dijon.

Malcom vendos të godasë nga një distancë e largët, me topin që niset si një raketë nga këmba e tij dhe përfundon në rrjetë.

Ai ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve të mëdha europiane, si Bayern dhe Arsenal. Bordeaux do të fitojë shumë para nga shitja e tij, duke parë që e ka blerë para tre viteve për vetëm 5 milionë euro.

Më shumë nga Ligue 1