Bundesliga

James-it i ka ardhur në majë të hundës situata te Bayern, do rikthimin te Real që në janar

James Rodriguez i ka ardhur në majë të hundës situata te Bayern Munich dhe arsyeja kryesore është trajneri Kovac.

Ai është te Bayern në formë huazimi deri në qershorin e ardhshëm dhe bavarezët kanë të drejtë ta blejnë përfundimisht për 64 mln euro lojtarin.

Por James i përgjërohet Real-it ta rikthejë në Spanjë dhe të qëndrojë deri në fund të kontratës e cila skadon deri më 2021.

Kolumbiani u largua një vit më parë nga kampionët e Europës, pa dashur, sepse idane nuk kishte besim tek ai.

Por largimi i trajnerit francez ka ndryshuar situatën dhe James i ka kërkuar agjentit Jorge Mendes të mundohet ta rikthejë te Los Blancos.

Më shumë nga Bundesliga