Merkato

Juve arrin marrëveshjen me Szczesy & De Sciglio

Juventus raportohet se ka arritur marrëveshjen me Wojciech Szczesny dhe Mattia De Sciglio.

Zonja e Vjetër do të paguajë 24 milionë euro për të dy. Sipas Di Marzio-s, Szczesny do të mbërrijë në Itali të martën paradite për të finalizuar transferimin tek Juventus, që do të paguajë 10-12 milionë euro për portierin drejt Arsenal.

Polaku ka kaluar dy sezonet e fundit i huazuar te Roma, ku u kthye në portierin e parë të skuadrës.

Ai do të jetë në gjendje të marrë pjesë në fazën përgatitore të Juve-s në Amerikë. Di marzio gjithashtu shton se Juve ka arritur marrëveshjen me Milan për De Sciglio-n.

Zonja e Vjetër do të paguajë 12 milionë euro për mbrojtësin anësor të Milan, plus bonuse.

Image result for Szczesny De Sciglio


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Merkato