Merkato

Juve ka refuzuar 95 milionë euro nga Barcelona për Dybala

Sipas spanjolles Don Balon, Barcelona ka ofruar 95 milionë euro për Paulo Dybala të Barcelona-s. Sipas shtypit spanjoll klubi katalanas ka qenë gati të nënshkruajë me yllin argjentinas gjatë merkatos së kësaj vere por drejtuesit e Juventus e kanë refuzuar menjëherë ofertën pasi e konsiderojnë të pashitshëm lojtarin.

 

Interesi i Barcelona-s për sulmuesin e talentuar nuk është diçka e re por me këtë gjest klubi i Torinos ka siguruar tifozët se ai do të vazhdojë  të luajë për Zonjën e Vjetër. Sipas drejtuesve të Juve-s ai është një pjesë e rëndësishme e projektit dhe pas largimit të një lojtari kyç si Bonucci pritet që të mos ketë më largime të titullarëve të padiskutueshëm.

Image result for paulo dybala


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Merkato