Merkato

Juventus ka vetëm një ëndërr në merkato, dhe ai është ylli i Inter-it

Ëndrra thuajse e pamundur e Juventus për merkaton e verës 2018 është Mauro Icardi, klauzola 110 milionë euro e të cilit është e vlefshme vetëm për klubet jashtë Italisë.

Kondicioni paraprak për të nisur operacionin do të ishte natyrisht shitja e një në sulm.

Kandidati kryesor do të ishte Gonzalo Higuain që sipas thashethemeve të fundit kërkohet nga Maurizio Sarri te Chelsea.

Në rast se Juventus nuk arrin të marrë Morata-n, do të kishte ëndërr kapitenin e klubit milanez.

Një operacion i vështirë, thuajse i pamundur, por nëse do të ndodhte, do të ishte më i bujshëm se transferimi i Gonzalo Higuain në verën e 2016.

Më shumë nga Merkato