Futboll

Kessie: “Jam më i fortë se Gattuso!”

Franck Kessié, mesfushori kuqezi ka dhënë një intervistë për Milan TV, duke u ndalur në atë që është aktualiteti më i fundit. “Jam pak i lodhur nga ndeshjet e shumta, por kjo nuk vlen për mua, sepse duhet të përmirësohem. Momenti më i vështirë i ndeshjes është pikërisht fillimi, pasi duhet të futem në rimtin e takimit. Përpara ndeshjeve më pëlqen të bëj shaka. Janë të gjithë shumë seriozë. Po luajmë futboll dhe nuk po luftojmë. Pas nxehmjes më ngrihet adrenalina. Pikat e mia të referimit në fushë janë Kalinic dhe Zapata”, tregoi mesfushori i Milan.

Imazh i ngjashëm

“I jam shumë mirënjohës menaxherit tim, sepse ishte ai që më mundësoi të vij në Bergamo. Falenderoj gjithashtu edhe Rino Foschi dhe  Drago (ish-trajnerë të Cesena), që më mundësoi të luaj shumë dhe që më ndryshoi pozicionin në fushë. Zgjodha Milanin për shkak të tifozëve dhe për projektin që më pëlqeu shumë. A e kam parë Gattuson të luajë? Po, ishte një kampion i madh. Cili është më i fortë mes atij dhe mua? Unë!”, deklaroi ndër të tjera Kessie.

Më shumë nga Futboll