Kampionatet në Europë

Khedira dhe Howedes, larg Juves edhe dhjetë ditë të tjera

Juventusi, përveç se duhet të tretë humbjen e keqe në Barcelonë, ende po lufton me aksidentin e lëndimeve, që filloi pak para ndeshjes së Ligës së Kampionëve. Allegri, në fakt, siç raportohet nga “La Gazzetta dello Sport ‘, kundër Sassuolo do të duhet të heqë dorë nga Howedes, De Sciglio, Khedira dhe Marchisio. Dhe natyrisht, Pjaca. Shpresohet të riaftësohen Mandzukic dhe Chiellini. Siç u përmend më lart, me siguri do të mbeten jashtë Howedes dhe Khedira, por nëse i pari është për të gjetur vetëm gjendjen më të mirë dhe me siguri do të vijë në dispozicion në kuadër të derbit të 23 shtatorit, mesfushori është duke luftuar me një inflamacion të mundimshëm të gju, në mënyrë që kthimi i tij mund të kalojë edhe datën 27 shtator, kundër Olympiacos.

Ndërkohë, Allegri do të duhet të bëjë me dyshen Pjanic-Matuidi, me vetëm Bentancur dhe Sturaro, si alternativa roli. Emra në të cilat shtohen Asamoah dhe Bernardeski. Kundër Sassuolos kthehen Lichtsteiner dhe Cuadrado, që munguan në Barcelonë: i pari për shkak të daljes nga lista e UEFA-s, i dyti për diskualifikim. Së fundi, sa i përket De Sciglio, ekzaminimet e para kanë përjashtuar dëmtim të rëndë në këmbën e djathtë, por duke pasur parasysh dhimbjen e fortë, kur la fushën, ekziston mundësia e ndonjë mikro-frakture, që do ta mbajë jashtë rreth 20-30 ditë.

Më shumë nga Kampionatet në Europë