Gossip

Kina zbulon futbollin “rozë”: këto janë yjet e kampionatit të ri

Shumë futbollistë kanë zgjedhur të shkojnë në Kinë për të fituar një mal me para. Futbollistët që vendosin të braktisin kampionatet europiane për t’u transferuar në Kinë janë duke u shtuar. Një zgjedhje kjo ka ndikim jo vetëm te llogaria bankare, por edhe te jeta e çiftit/familjes. Më poshtë janë fotot e “wags”-ave (gratë ose të dashurat e futbollistëve) “kineze”…

 

Viktoria Varga

Graziano Pelle luan te Shandong Luneng dhe është mes lojtarëve më të paguar në Kinë. Viktoria Varga, modele, është e dashura e tij

Image result for viktoria varga

Yanina Screpante

Ezequiel Lavezzi është transferuar te Hebei China Fortune. Bashkë me të është transferuar edhe Yanina Screpante

Related image

Andreina Fiallo

Andreina Faillo-s, bashkëshortja e ish-zikaltrit Fredy Guarin, i është dedikuar edhe një koperinë. Guarin luan me Shanghai Shenua bashkë me Carlos Tevez

cina-fredy-guarin

Celeste Martins

Alan Kardec është një lojtar i Chongqing Lifan. Ai dhe e dashura, Celeste Martin, janë të pandarë edhe në rrjetet sociale (kanë edhe një profil në Instagram si çift)

cina-kardec

Meri Matic

Darko Matic luan me Changchun Yatai. Partnerja e tij është Meri Matic

cina-fidanzata-matic

Emel Gulum

Ersan Gulum është një lojtar i Hebei China Fortune, i huazuar te Besiktas. Në foto, e dashura e tij Emel Gulum

Cina-fidanzate-EMEL-GULUM-1

Diane Goulart

Ricardo Goulart është një sulmues i Guangzhou Evergrande. Në Kinë e ka ndjekur bashkëshortja Diane

Image result for diane goulart

Rafaella Witsel

Witsel, mesfushor belg, është transferuar te Tianjin, bashkë me gruan tërheqëse Rafaella Szabo

Image result for rafaella witsel

Më shumë nga Gossip