Seria A

“Kisha fërkime me Spalletin, prisja më shumë nga Interi…”

Këto janë ditë të nxehta për të ardhmen e Joao Cancelo. Siç po ju themi, lojtari është në qendër të një negocimi midis Valencias dhe Juventusit. Ne ende nuk kemi arritur një përfundim, por mes palëve ka kontakte pozitive, me klubin spanjoll, që gjithmonë kërkon të paktën 40 milionë euro për kartonin e tij. Ndërkohë, ish-lojtari i Interit ka lëshuar një intervistë ekskluzive për “Tuttosport”.

Ai foli për gjithçka, por më pas, në Instagram, e hodhi poshtë titullin e madh të gazetës sportive në fjalë, duke shkruar: “Ma che ca**o?, ose kur njerëzit nuk dinë të bëjnë punën e tyre”. Ndërkohë, këto ishin fjalët e tij në fund të aventurës me zikaltrit:

“I zhgënjyer? Nuk e di nëse kjo është fjala e duhur, por kam pritur më shumë nga Interi. Interi ishte një fazë shumë e rëndësishme në karrierën time dhe është një klub i mrekullueshëm, tani shohim se çfarë do të ndodhë”.

Lidhur me të ardhmen, ai shtoi: “Kam kontratë me Valencian deri në vitin 2021, kështu që nuk qëndroj pa klub (buzëqesh)… Derisa të kem një propozim zyrtar dhe konkret, nuk mund të them asgjë. Kam dëgjuar se Interi më donte mua, synonte për të më blerë plotësisht dhe se ishte në kontakt me Valencia për të bërë atë, por pastaj ndodhi asgjë.

Në këtë moment unë nuk mund të përjashtohet asgjë jashtë kësaj. E sigurtë është dëshira ime për të luajtur në Ligën e Kampionëve. Nëse do të kthehesha në këtë kompeticion me Interin, aq më mirë”. Gjithashtu, në periudhën e tij me Interin, Cancelo zbulon raportin me Spalletti:

“Është e vërtetë se kemi pasur disa fërkime, por kjo ndodh sepse të dy jemi gjaknxehtë dhe shpërthejmë shpejt, por e pranoj se kam mësuar shumë nga ai. Mendova të kthehesha te Valencia, sepse më kishte thënë diçka, që nuk ndodhi”.

Më shumë nga Seria A