Futboll

Kondogbia te Real Madrid? Flet menaxheri i francezit

Daniel Perez, menaxheri i futbollistit të Inter, të transferuar te Valencia, Geoffrey Kondogbia, nëpërmjet një interviste të dhënë për ‘Radio Levante’ ka folur për të ardhmen e lojtarit të asistuar prej tij. Në fjalën e tij, menaxheri i Kondogbia përgënjeshtroi aludimet mbi një transferim të francezit te Real Madrid, akoma më shumë duke mohuar çdo interesim të “Los Blancos”.

Rezultate imazhesh për kondogbia messi

“Ëndrra e tij është që të luajë në Champions League me Valencian. E kërkon Real Madrid? Duket si një shaka e lindur pas intervistës së vitit 2013, kur tha se ëndërronte të luante në Madrid, por nuk kam asnjë lajm në këtë drejtim. Gjithsesi është normale që shumë klube kanë drejtuar vëmendjen e tyre mbi Kondogbia, pas paraqitjeve dhe performancës së këtij sezoni.

Më shumë nga Futboll