Futboll

Kupa e Botës, ja kush fiton mes Europës dhe Amerikës së Jugut

Europa kundër Amerikës së Jugut në shenjën e vlerave, edhe kjo është pjesë e Botërorit që do të zhvillohet në Rusi.

Pothuajse 2 miliardë euro që vihen përballë njëri-tjetrit dhe 22 futbollistë të nivelit më të lartë.

Këto janë dy skuadrat e ëndrrave të ‘Kontinentit të Vjetër’ dhe të “Botës së Re”. Kush do ta fitojë sfidën e shifrave?

“Dream Team” i Europës udhëhiqet nga Cristiano Ronaldo dhe vlen 965 milionë euro:

(4-2-3-1) De Gea (70 mln); Kimmich (55 mln), Hummels (60 mln), Varane (70 mln), Alba (60 mln); Pogba (80 mln), Kroos (80 mln); Mbappe (120 mln), De Bruyne (150 mln), Hazard (110 mln) Ronaldo (100 mln).

“Dream Team” i Amerikës së Jugut udhëhiqet nga Messi dhe ka një vlerë 895 milionë euro:

(4-3-3) Ederson (50 mln); Marcelo (60 mln), Danilo (20 mln), Marquinhos (55 mln), Gimenez (45 mln); Casemiro (60 mln), James Rodriguez (65 mln), Coutinho (100 mln); Neymar (180 mln), Aguero (80 mln), Messi (180 mln).

Më shumë nga Futboll