Volejboll

Kupa e Shqipërisë, ja çiftet gjysmëfinaliste për meshkuj e femra

Pas përfundimit të fazës eliminatore të Kupës së Shqipërisë në volejboll, janë përcaktuar 4 skuadrat gjysmëfinaliste të këtij eventi si për meshkuj ashtu dhe për femra, që do të vijojnë garën për fitimin e këtij trofeu. Vllaznia e Tirana nga Grupi A, Partizani e Studenti nga Grupi B janë 4 ekipet gjysmëfinaliste për meshkuj, që do të përballen me njëri-tjetrin me sistem eliminimi. Madje, sipas formulës, çiftet gjysmëfinaliste janë Vllaznia-Studenti e Partizani-Tirana.

Te femrat, nga Grupi A janë kualifikuar Barleti Volley e Tirana, që zunë dy vendet e para, ndërsa nga Grupi B kanë prerë një biletë më tej ekipet e Partizanit dhe Teutës. Çiftet gjysmëfinaliste për femra janë Barleti Volley-Teuta dhe derbi Partizani-Tirana. Ende nuk ka një informacion nga Federata Shqiptare e Volejbollit se kur do të luhen ndeshjet gjysmëfinale, por gjasat janë që ato të zhvillohen në fund të janarit, ose para fazës së play off-it, në muajin mars apo prill.

Nga ndeshja Tirana-Barleti Volley

Grupi A Kupa e Shqipërisë – Meshkuj, ½ finale

Vllaznia – Studenti

Partizani – Tirana

Kupa e Shqipërisë – Femra, ½ finale

Barleti Volley – Teuta

Partizani – Tirana

Më shumë nga Volejboll