Futboll

Lazio blindon Taren, rinovim deri në 2022 dhe super rroga e re!

Kohë rinovimesh te Lazio dhe këtë herë nuk flitet për ndonjë futbollist, po për arkitetin që ka sjellë më shumë se 30 futbollistë në vitet e fundit, duke bërë investime të goditura dhe duke “fryrë” arkat e klubit bardhekaltër. Fjala është për drejtorin sportiv Igli Tare, që më në fund ka rinovuar deri në vitin 2022 me Lazion.

Shkarkoni aplikacionin më të mirë sportiv të momentit! Telesport është pjesë e tij. Kliko këtu > bit.ly/krowd9 për të marrë njoftimet në kohë reale për gjithçka ndodh!

Ish-sulmuesi shqiptar, që mbulon rolin e drejtorit sportiv por edhe “scout” te bardhekaltërit që prej vitit 2009, pra thuajse një dekadë, do të përfitojë thuajse 1 mln euro në sezon me kontratën e re. Ai ka qenë në shënjestër edhe të shumë klubeve të mëdha italiane dhe jo vetëm.

Zyrtarizimi duhet ende të presë, pasi do të limohen detajet e fundit, por rruga tashmë është shtruar.

Më shumë nga Futboll