Seria A

Leonardo sulmon lojtarin e Milan-it: Ai, si 80% e futbollistëve në Itali, nuk di ç’është taktika

Leonardo, ish-lojtar i Milan, ka shperhur mendimin e tij mbi taktikën në Itali dhe se si futbollistët nuk kuptojnë asgjë nga ky aspekt, veçanërisht mbrojtësit e krahut: “80% e lojtarëve në Itali nuk kuptojnë asgjë nga taktika, veçanërisht mbrojtyësit e krahut”, ka thënë ish-lojtari dhe trajneri i Milan.

“Andrea Conti, për shembull, mendoni se kupton diçka në aspektin taktik? Ai mendon vetëm që të luajë futboll…”. Domethënë, Leonardo, si zakonisht, nuk ka qenë banal, edhe pse këto deklarata do të shkaktojnë shumë debate në Itali.


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Seria A