• Liga e Europës, ja përplasjet e 1/16 finale

  Publikuar: 12 Dec 1:40

  Liga e Europës, edicioni 2016-2017, është sezoni i 46-të i mesëm në Evropë. Ky kompeticion vjen pas Ligës së Kampioneve dhe organizohet nga UEFA. Ky në vazhdim është sezoni i tetë, që nga riemërimi Kupa UEFA-UEFA Europa League. Kujtojmë se finalja e këtij eventi do të luhet në “Friends Arena”, në Solna të Suedisë. Ndeshjet e 1/16 finale të Ligës së Europës do të luhen më 9 dhe 16 mars, vajtje-kthim.

  europa

  Ja të gjitha duelet e 1/16 finale të Ligës së Europës
  Athletic – APOEL
  Legia – Ajax
  Anderlecht – Zenit
  Astra – Genk
  Man United – St. Etienne
  Villarreal – Roma
  Ludogorets – Copenhaguen
  Celta – Shakhtar
  Olympiacos – Osmanlispor
  Gent – Tottenham
  Rostov – Sparta Praha
  Krasnodar – Fenerbahce
  M’Gladbch – Fiorentina
  AZ – Lyon
  Hapoel Beer Sheva – Besiktas
  PAOK – Schalke


  Lexo postimet e tjera