• Lincoln-Arsenal, diferencë e jashtëzakonshme edhe në parking!!!

  Publikuar: 9 Mar 10:44

  90 vende dhe pesë kategori ndajnë “yjet” ndërkombëtar të Arsenal dhe kundërshtarët e tyre të ardhshëm në Kupën e Anglisë, Lincoln City. Diferenca shihet lirshëm edhe në gjërat që nuk kanë të bëjnë me futbollin. Askund nuk mund të dallohet më mirë diferenca e standardit të jetesës së futbollistëve të Arsenal dhe atyre të Lincoln sesa të hedhësh sytë në parkimin e klubit. Po të shkosh në qendrën stërvitore të Arsenal në “Colney”, duket sikur se në një “Motor Show”, me makinat më të mira në qarkullim, ndërsa futbollistët modestë të Lincoln kanë makina “të zakonshme”…

  Alexis Sanchez leaves Arsenal training in his £150,000 Bentley Continental
  Bentley Continental i Alexis Sanchez me vlerë 150 mijë euro

  Teksa Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil ngasin përkatësisht “Bentley Continentals” dhe “Mercedes G-Class” G63s, me vlerë 150 mijë paundë, futbollistët e Lincoln qarkullojnë me “Ford Fiestas”, “Audi A3s” dhe “Mini Clubmans”. Veturën më të shtrenjtë te skuadra e Lincoln e ka Matt Rhead me vlerë 270 mijë paundë. Gjithsesi “Mercedes C Class 220” i futbollistit nuk shihet kurrë në parkingun e Arsenal, sepse është model i vitit 2013. Nathan Arnold ka “Mercedes A-Class”, që nuk kushton më shumë se 20 mijë paundë, ndërsa trajneri Danny Cowley ka zgjedhur makinën gjermane “Audi A3”. Të gjitha makinat e parkingut të Lincoln kushtojnë sa ajo e Ozil apo Sanchez.

  Danny Cowley emerges from his Audi A3 (£19,600) ahead of a Lincoln City training session 
  Trajneri Danny Cowley ka “Audi A3” (£19,600)
  Sean Raggett has opted for the same car, albeit a slight older version than his coach
  Sean Raggett ka një makinë si trajneri i tij, por versioni më i vjetër
  Nathan Arnold, with his Mercedes A Class (£20,000) has one of the more expensive motors
  Nathan Arnold ka makinën më të shtrenjtë te Lincoln
  Defender Sam Habergham exits his Volkswagen Golf diesel version (£17,500)
  Sam Habergham me Volkswagen Golf
  Centre midfielder Kegan Everington opts for the sport version of the Ford Focus (£19,500)
  Kegan Everington me Ford
  Brighton loanee Joe Ward knows value when he sees it with his timeless Ford Fiesta (£15,700)
  Edhe Joe Ward ka Ford Fiesta
  Sean Long struggles to exit his Volkswagen Scirocco (£21,000), which is far from pristine 
  Volkswagen Scirocco i Sean Long kushton 20 mijë paundë
  Alan Power hops out of his classic Volkswagen Golf (£17,500) after finding a parking space
  Alan Power me Volkswagen Golf (£17,500)
  Jamie McCombe's Mini Countryman (£20,000) is also a popular choice for suburban mums 


  Lexo postimet e tjera