Merkato

Liverpool dhe Chelsea dërgojnë skautët në Uruguai për të vëzhguar supertalentin 18-vjeçar

Chelsea dhe Liverpool kanë dërguar skautë në Uruguai për të vëzhguar adoleshentin uruguaian Sebastian Caseres – por i pret një konkurrencë e fortë për shërbimet e tij.

Uruguay Under-18 captain Sebastian Caceres has been tipped to big move

Edhe Barcelona është duke vëzhguar qendërmbrojtësin, i cili sapo ka mbushur 18 vjeç por është duke luajtur me ekipin e parë. Caceres ka shpërthyer në klubin e Liverpool në Montevideo dhe është duke u përfolur për një kalim në Evropë. edhe manchester City ka qenë duke monitoruar kapitenin e U18 të Uruguait.

Caceres është stërvitur me Feyenoord më parë, por klubi holandez nuk arriti të nënshkruante me lojtarin.

Manchester City were monitoring the Uruguay Under-18 captain Sebastian Caceres

Ai nuk ka nevojë për një leje pune nëse zgjedh Premier League pasi ka një pasaportë spanjolle, duke e bërë më të thjeshtë që të transferohet nga Uruguai. Përfaqësuesi i mbrojtësit Nick Maytum, nga TMG Football, banon në Angli dhe një lëvizje e klientit të tij në ishull do të ishte më i favorshëm.

Barcelona target Sebastian Caceres in action for Uruguay Under-18s

Më shumë nga Merkato