Merkato

Liverpool, pas dështimit me Fekir vjen një tjetër lajm i keq nga merkaton

Jurgen Klopp ka qenë shumë afër blerjes së Nabil Fekir, por operacioni ka dështuar në momentet e fundit pas vizitave mjekësore.

Tani ka ardhur një tjetër lajm i keq për Liverpool nga merkato dhe ka lidhje me objektivin e tyre për portën, Alisson. “Të Kuqtë” po interesohen prej muajsh për yllin e Roma-s, por duket se ai nuk do të lëvizë nga Italia.

Kjo është bërë e ditur nga Claudio Taffarel, portieri kampion bote me Brazilin në 1994-ën, i cili është trajneri aktual i portierëve të pesë herë kampionëve të botës.

“Alisson është i lumtur te Roma dhe zërat e merkaton janë thjesht zëra. Nuk e di çfarë do të ndodhë, por ai ka thënë se ndihet shumë mirë te verdhekuqtë”.

Më shumë nga Merkato