Merkato

Lukaku: Ne verë do të vijnë shumë lojtarë të fortë

Romelu Lukaku, sulmuesi i Manchester United, ka folur në lidhje me merkaton e verës së ardhshme pas ndeshjes së Kupës së Anglisë të fituar nga skuadra e tij kundër Brighton: “E di se në verë do të merren shumë lojtarë të fortë”, ka thënë belgu.

Sipas “Daily Mail”, janë tre objektivat kryesorë të klubit anglez dhe të Mourinho-s: Fred i Shakhtar (68 milionë euro), Matuidi i Juventus (40 milionë euro) dhe Perisic i Inter (62 milionë euro).

Më shumë nga Merkato