Futboll

Man United & West Ham kërkojnë portierin Joe Hart

Joe Hart është në kërkim të një rruge shpëtimi nga Manchester Citi përmes West Ham në lindje të Londrës, me Manchester United gjithashtu të interesuar për shërbimet e tij, raporton “Football London”. Portieri i Anglisë thuhet se nuk ka një të ardhme në Etihad, pasi Man City solli Ederson për 35 milionë sterlina nga Benfica më parë këtë muaj. Në sezonin e kaluar, Hart u dërgua në Torino në Serie A me formulën e huazimit, por koha e tij në klubin italian ishte një magji e përzier dhe tani e ka lënë Hart pa sigurinë e punës për sezonin e ardhshëm.

Image result for joe hart 2017

Drejtuesit e West Ham janë në kërkim për një portier dhe kanë piketuar Hart, të cilit i kanë ofruar një tjetër huazim të gjatë në tryezë – por 30-vjeçari do të duhet të marrë një pagesë të madhe. Portieri i lindur në Shrewsbury aktualisht fiton 175,000 sterlina në javë te Man City, por mund të përballet me atë shifër duke u shkurtuar në 75,000 sterlina në javë nëse vendos të transferohet te West Ham. Man United gjithashtu thuhet se është i gatshëm për të nënshkruar me titullarin e Anglisë nëse spanjolli David De Gea transferohet në Real Madrid gjatë merkatos së verës.

Më shumë nga Futboll