Merkato

Manchester City sfidon Barcelona për mesfushorin e Spanjës!!!

Manchester City është i interesuar për të blerë Thiago Alcantara nga Bayern Munich, duke sfiduar Barcelona, që gjithashtu kërkon të ketë shërbimet e futbollistit të kombëtares spanjolle.

Pep Guardiola ka një nevojë për një futbollist me karakteristikat e Thiago, sidomos tani që nuk arriti të marrë Jorginho, i cili zbarkoi te Chelsea.

27-vjeçari ka qenë nën urdhrat e Guardiola edhe ta Barcelona dhe Bayern Munich.

Kohët e fundit u përfol edhe për një rikthim të tijin te Barcelona, për të zënë vendin e lënë bosh nga Paulinho. Thiago Alcantara është një prodhim i “La Masia”.

Më shumë nga Merkato