Premier League

“Manchester United është shumë i madh për Mourinho”

Roy Keane nuk është kurrë banal. Ish-legjenda e “Djajve të Kuq” ka bërë një ndërhyrje pa top ndaj Jose Mourinho: “Nuk kam dëgjuar kurrë kaq shumë budallallëqe në jetën time. Pse duhet të dëgjojmë budallallëqe të tilla? Ai është trajneri i Manchester United, një nga klubet më të mëdhenj në planet. Ai ka ekipin, lojtarët dhe vazhdon të ankohet për kalendarin e ngjeshur dhe lodhjen. Kanë pasur kundërshtarë të lehtë në kupa, kanë marrë shumë barazime në shtëpi. Nuk kam dëgjuar kurrë kaq shumë budallallëqe në jetën time. Ndoshta klubi është shumë i madh për të. Edhe lojtarët rezervë të United mund të kishin fituar ndeshjen kundër Rostov”, ka thënë ish-mesfushori i United.

Roy Keane nuk është kurrë banal. Ish-legjenda e “Djajve të Kuq” ka bërë një ndërhyrje pa top ndaj Jose Mourinho: “Nuk kam dëgjuar kurrë kaq shumë budallallëqe në jetën time. Pse duhet të dëgjojmë budallallëqe të tilla? Ai është trajneri i Manchester United, një nga klubet më të mëdhenj në planet. Ai ka ekipin, lojtarët dhe vazhdon të ankohet për kalendarin e ngjeshur dhe lodhjen. Kanë pasur kundërshtarë të lehtë në kupa, kanë marrë shumë barazime në shtëpi. Nuk kam dëgjuar kurrë kaq shumë budallallëqe në jetën time. Ndoshta klubi është shumë i madh për të. Edhe lojtarët rezervë të United mund të kishin fituar ndeshjen kundër Rostov”, ka thënë ish-mesfushori i United.

https://www.youtube.com/watch?v=7FFIx8Ff_o0

Skuadra e portugezit do të përballet me Anderlecht në çerekfinalet e Europa League, ndërsa të dielën do të luajnë në kampionatin anglez kundër Middlesbrough. Aktualisht, “Djajtë e Kuq” mbajnë vendin e gjashtë në renditje, jashtë kompeticioneve europiane, por vendi i katërt është vetëm gjashtë pikë larg dhe skuadra e Jose Mourinho ka dy ndeshje për të rikuperuar.

 

Më shumë nga Premier League