La Liga

Marcelo i thotë lamtumirë Ronaldos me një mesazh tepër emocional

Dy ditë pasi nënshkrimi i Cristiano Ronaldos me Juventusin u bë zyrtar, ish-shokët e tij te Real Madridi vazhdojnë t’i thonë lamtumirë portugezit përmes rrjeteve sociale. Këtë të enjte ka qenë Marcelo, ai që ka dërguar një mesazh përmes Instagram-it. Ky është mesazhi i brazilianit për Cristiano Ronaldon:

“Kush do të thoshte, eh, Cris! Eshtë koha për të thënë deri vonë… Betohem që nuk e kam imagjinuar atë ditë do të vijë, por asgjë në këtë jetë nuk është përgjithmonë, shpresoj se jeni shumë i lumtur në udhëtimin tuaj të ri.

Isha gati dhjetë vite në anën tënde, 10 vite gëzimi, futbolli të mirë, fitoresh, humbjesh dhe momentesh të mrekullueshme. Kam mësuar shumë nga ju, përkushtimi juaj është gjëja më e çuditshme, që pashë në një sportist.

Çdo gjë e mirë për ju dhe familjen tuaj!
Unë do t’i humbas bisedat tona para ndeshjeve dhe para finaleve. Na jepje siguri me përvojën tënde dhe dashurinë për më të rinjtë!
Jam krenar që kam luajtur me ju, jo sepse jeni lojtari më i mirë, por për shkak se jeni lider i vërtetë.

Kur të ndaloj së luajturi, unë do të ulem në një bar, me një birrë përpara, duke treguar disa rrëfenja dhe do të tregoj të gjitha fotot tona.
Thuaj lamtumirë, # M12″

Quem diria hein Cris!!! É mano chegou a hora de dizer até logo… Te juro q nao imaginava que esse dia chegaria! Mas nada nessa vida é pra sempre, espero q vc seja muito feliz na sua nova caminhada. Foram quase 10 anos do teu lado, 10 anos de alegria, bom futebol, vitorias, derrotas e momentos maravilhosos! Aprendi muito com vc, sua dedicação é a coisa mais bizarra q eu vi em um atleta. Tudo de bom pra vc e sua linda familia! Vou sentir saudades das nossas resenhas antes dos jogos quando vc acertava o resultados e antes das finais nos tranquilizava com tua experiência e o carinho com os mais jovens! Tenho orgulho de ter jogado contigo nao por que VOCE SEJA O MAIOR JOGADOR DA P#RR% TODA e sim pela pessoa q você é!!! quando eu parar de jogar vou sentar no bar tomar uma cerveja e vou contar vaaarias historias e mostrar todas as nossas fotos 😂 Ja ja tamo junto de novo 😉❤️ #M12 🙌🏾

A post shared by Marcelo Vieira Jr. (@marcelotwelve) on

Më shumë nga La Liga