Merkato

Marotta: Emre Can brenda 10 ditëve, Icardi…

Drejtori sportiv i Juventus Beppe Marotta shpreson të kompletojë marrëveshjen me Emre Can brenda 10 ditëve duke shtuar se raportet e interesit për Mauro Icardi-t janë fantazi të gazetarëve.

“Jemi optimistë për Emre Can,” konfirmon Marotta.

“Mund të themi se kontakti me përfaqësuesit e tij ka filluar dhe po gjërat po shkojnë mirë. Shpresojmë të mbarojmë gjithçka brenda 10 ditëve.”

Një nga historitë më të mëdha të verës është transferimi i Mauro Icardi-t dhe largimi i Gonzalo Higuain.

“Lojtarët e Juventus konsiderohen të pashitshëm, deri në momentin që kërkojnë largimin. Në rast të Higuain, nuk kemi marrë asnjë kërkesë.

“Icardi është një sugjerim. Patjetër që po flasim për një lojtar të mrekullueshëm, por që i përket Inter.

Fjalët e interesit për të janë fantazi të gazetarëve.”

Më shumë nga Merkato