Futboll

Messi i jep leksione të birit në FIFA

Për shumicën e njerëzve, FIFA është mënyra e vetme për të veshur ngjyrat e skuadrës së preferuar në nivelet më të larta.

Por Lionel Messi nuk është si gjithë të tjerët, pasi ka fituar 43 trofe individuale dhe me skuadrën e tij gjatë një karriere të pabesueshme në nivelet më të larta  të lojës.

The younger Messi, here pictured on Antonella Roccuzzo's Instagram, wore a Barcelona shirt

Por kjo nuk e ndalon yllin e Barcelona-s për t’u ulur përpara ekranit edhe kur nuk është në fushë, siç e ka bërë edhe të hënën përkrah djalit të tij Thiago.

Messi dhe djali i tij 5-vjeçar janë fotografuar duke shijuar një lojë FIFA në PlayStation nga gruaja e tij Antonella Roccuzzo.

Thiago kishte veshur fanellën e Barcelona-s teksa të dy kanë rikrijuar El Clasico-n midis Real dhe Barça.

Messi ka shijuar suksese të mëdha në derbit e viteve të fundit dhe në ndeshjen e FIFA-s, gjigantët katalanas ishin duke fituar 3-1, siç duket nga foto e postuar nga Roccuzzo në Instagram.

In their match on FIFA on Monday, the Catalan giants were beating bitter rivals Real Madrid 3-1

Më shumë nga Futboll