Merkato

Milan blen Brescia-n dhe shkruan historinë

Milan ka komunikuar se, duke filluar nga sezoni 2018/19, do të marrë pjesë për herë të parë në histori në kampionatin e Serie A për femra.

Federata Italiane e futbollit, në fakt, ka zyrtarizuar blerjen nga ana e milanezëve të A.C.F. Brescia.

Kështu, kuqezinjtë kanë bërë një hap tjetër drejt projektit të Federatës për zhvillimin e futbollit të femrave në Italisë.

Më shumë nga Merkato