Futboll

Milan cakton zyrtarisht numrat, Calhanoglu merr 10, Kessie 79…

Milan cakton zyrtarisht numrat, Calhanoglu merr 10, Kessie 79…

Milan ka zyrtarizuar numrat e fanellave për sezonet 2017/18. Numri 10 që ishte për Rui Costa, Seedorf dhe Gullit do të mbahet nga blerja e re Hakan Calhanoglu. Numri 19 do të jetë mbi shpinën e kapitenit Bonucci, ndërsa numri 21, “legjendar” prej Pirlo, do të shkojë për Lucas Biglia, sapo të kthehet nga dëmtimi që do ta mbajë për një muaj larg fushave të lojës.

Kjo është lista numrave të futbollistëve të Milan: 2.Calabria Davide, 4.Mauri Josè, 5.Bonaventura Giacomo, 8.Suso, 9.André Silva, 10.Calhanoglu Hakan, 11.Borini Fabio, 12.Conti Andrea, 13.Romagnoli Alessio, 15.Gomez Gustavo, 17.Zapata Cristian, 18.Montolivo Riccardo, 19.Bonucci Leonardo, 20.Abate Ignazio, 21.Biglia Lucas, 22.Musacchio Mateo, 23.Sosa José, 29.Paletta Gabriel, 30.Storari Marco, 31.Antonelli Luca, 45.Zanellato Nicolò, 46.Gabbia Matteo, 63.Cutrone Patrick, 68.Rodriguez Ricardo, 70.Bacca Carlos, 73.Locatelli Manuel, 75.Guarnone Alessandro, 79.Kessie Franck, 90.Donnarumma Antonio, 94.Niang M’Baye, 99.Donnarumma Gianluigi.

Më shumë nga Futboll