Seria A

Milan-Juventus: CR7 luan për 100, Higuain për 2.700

Nëse do të kishte shënuar tre gola, do t’i hiqte mundësinë CR7 për të hyrë në historinë e ndeshjes Milan-Juventus.

Ndeshja e sezonit të kaluar, e luajtur në shtëpinë e kuqezinjve përfundoi me fitoren 2-0 të bardhezinjve. Gonzalo Higuain shënoi dy gola, që ishin respektivisht golat numër 98 dhe 99 të shënuar nga Juventusi-n në takimet e kampionatit të luajtura në fushën e “Djallit”.

Shkarkoni aplikacionin më të mirë sportiv të momentit! Telesport është pjesë e tij. Kliko këtu > bit.ly/krowd9 për të marrë njoftimet në kohë reale për gjithçka ndodh!

Me pak fjalë, do të kishte mjaftuar një gol tjetër për të arritur në 100. Objektiv që pritet të arrihet nga pasardhësi i Higuain te “Zonja e Vjetër”, ai është Cristiano Ronaldo, që tashmë ka shënuar 7 gola në kampionat.

Ndërkohë, totali i golave të pësuar nga torinezët në Serinë A është 2.699 (1.165 në shtëpi dhe 1.534 jashtë). Nuk do të mund të shënojë golin e 100, por nëse Higuain mund të firmosë golin 2.700 të pësuar nga ish-skuadra e tij në kampionatin italian.

Më shumë nga Seria A