Kampionatet në Europë

“Mos flisni keq”, zbardhet biseda e tensionuar mes Messit dhe Skominës

Leo Messi dhe Damir Skomina patën një “ballë për ballë” në pjesën e parë të ndeshjes Barcelona-Chelsea, moment në të cilin argjentinasi u duk më i ndryshuar se zakonisht, duke iu drejtuar me ton të ashpër arbitrit. ESPN i ka “përkthyer” fjalët e shkëmbyera midis të dyve. I pari është gjyqtari, që i kërkon Messit të mos merret me gjykimin, pasi argjentinasi u ankua për një veprim, që slloveni nuk e vërshëlleu. Messi, dukshëm i zemëruar, i përgjigjet dhe i kërkon arbitrit të mos gjykojë keq, sepse nuk e ka respektuar atë. Dy gola nga Messi dhe një nga Dembélé, i asistuar gjithashtu nga argjentinasi, e dërguan Barcelonën në çerekfinale të Ligës së Kampioneve.

Më shumë nga Kampionatet në Europë