• Mourinho “shpëtimtar”, i jep banane Rojo-s në mes të ndeshjes

    Publikuar: 17 Mar 8:39

    Një sfidë pa emocion ajo mes Manchester United dhe Rostov në Europa League, por që gjithsesi shënoi një moment që po bën xhiron në rrjetet sociale. Mbrojtësi argjentinas i Manchester United, Marcos Rojo ishte duke kaluar një gjendje hipoglicemie dhe trajneri i tij Jose Mourinho mendoi ta ndihmonte të rigjente disi formën.

    Në fakt ngjarja ka ndodhur gjatë minutës së 72-të të takimit. Jose Mourinho i vetëdijshëm se lojtari i tij nuk ishte në formën më të mirë, qëroi një banane të cilën ia dha Ashley Young-ut që t’ia jepte Marco Rojo-s. Në një ndeshje pa emocion e cila u mbyll me fitoren 1-0 të skuadrës së teknikut portugez që u kualifikua në çerekfinale të komepticionit, ky moment është padyshim imazhi i mbrëmjes.


    Lexo postimet e tjera