Bundesliga

Botërori ndryshon planet e Lewandowski-t te Bayern

Fc Bayern Munich do të nisë një erë të re me trajnerin Niko Kovac. Dhe mesa duket ai mund të mbështetet te Robert Lewandowski për sezonin e ardhshëm.

Gjermania Bild mohon një largim të polakut nga bavarezë.

Ai është përfolur shpeshherë me një transferim në një klub të madh europian, sidomos te Real Madrid.

Në fund të sezonit, 29-vjeçari kërkonte të detyronte Bayern ta linte të largohej. Për këtë arsye ai punësoi agjentin e mirënjohur Pini Zahavi i cili kontaktoi Real dhe PSG.

Por Botërori komplet për t’u harruar i polakut mesa duket e zbutur interesin e klubeve të mëdha për të. Dhe ai pritet të respektojë kontratën e tij deri më 2021.

Më shumë nga Bundesliga