Champions League

Neymar shpjegon lotët pas eliminimit nga Champions-i

Neymar Jr. nuk po kalon një kohë të mirë, ashtu si Barcelona. Kështu ishte pas eliminimit kundër Juventusit në Ligën e Kampionëve.

Neymar Jr. nuk po kalon një kohë të mirë, ashtu si Barcelona. Kështu ishte pas eliminimit kundër Juventusit në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi brazilian është prekur rëndë pas mbarimit të supersfidës së kthimit çerekfinale dhe shpërtheu në lotë përpara kamerave. Një ditë më vonë ai donte për të shpjeguar gjithçka përjetoi dhe ndjeu: “Britma e mbrëmjes ndaj Juventusit do të bëhet gëzimi i mëngjesit të ditës së nesërme.

Çdo gjë ndodh dhe jeta vazhdon. Ajo që nuk mund ta humbisni është gëzimi i jetës duke luajtur futboll. Çfarëdo rezultatesh të të dalin përpara, gjithmonë duhet ta ngresh kokën, tam bash atë lart”, – shkroi Neymar në rrjetin e tij social. Përveç kësaj, braziliani i Barcelonës i dërgoi një mesazh mikut të tij dhe ish-shokut të skuadrës, Dani Alves, i cili ishte një nga ata, që e ngushëlluan në fushë, teksa ishte i përlotur: “Edhe unë të dua vëlla, të uroj gjithë lumturinë e botës”.

Më shumë nga Champions League