Gossip

Nga Buffon te CR7, kur motër e vëlla janë si dy pika uji

Gianluigi dhe Guendalina Buffon

Dyshja e parë përbëhet nga numri një i kombëtares së Italisë dhe motrat e tij e madhe Guendalina, ish-lojtare volejbolli.

16358430_10210209780754004_833222727_n

Manolo dhe Melania Gabbiadini

Duket si një fotomontazh: Manolo, sulmuesi i Southampton, ka një motër identike. Edhe në sport” Melania, në fakt, është luan në pozicionin e sulmuesit, si vëllai.

16395559_10210209778353944_2122014431_n

Mesut e Nese Ozil

Një tjetër dyshe pothuajse identike. Mesut Ozil, ylli i Gjermanisë dhe Arsenal-it, ka të njëjtin shikim dhe të njëjtat linja me motrën e tij Nese.

16326728_10210209772913808_1000421484_o

Radja dhe Riana Nainggolan

Radja dhe Riana, të dy futbollistë: ai mesfushor i Roma-s, ndërsa ajo luan për ekipin e futsal Unicusano Queens Tivoli. Dy “Ninja”-t kanë të njëjtin shikim të pangatërrueshëm.

16359114_10210209965038611_873488448_n

Cristiano Ronaldo dhe Katia Aveiro

Futbollisti më i famshëm në botë, CR7, ka një motër, Katia, e cila është identike me të. Të dy kanë të njëjtën buzëqeshje.

16118377_10210209803554574_530714110_n

Mauro dhe Ivana Icardi

Ivana Icardi, tifozja numër një e vëllait të saj, ka pasur mundësi të gëzojë për golin e realizuar nga Maurito me Argjentinën.

Icardi Sorella

Arturo dhe Ambar Vidal

Arturo ka lajmëruar se do të largohet nga kombëtarja e Kilit pas Botërorit 2018. Luftëtari ka një motër, Ambar, e cila është pothuajse identike me lojtarin e Bayern.

16402023_10210212539782978_2092868531_n

Giorgio dhe Silvia Chiellini

Mbrojtësi i Juventus dhe mbrojtja Silvia kanë të njëjtin shikim: të dy futbollistë, të dy kanë luajtur për Livrono-n.

sorell chiello

Më shumë nga Gossip