Formula 1

Nga plazhi në mal, Verstappen dhuron spektakël në rrugët e Amerikës (video)

Në prag të garës së Çmimit të Madh të Amerikës në Formula 1, që zhvillohet këtë fundjavë në pistën e Austin, Max Verstappen ka dhuruar spektakël në rrugët e këtij shteti.

Me makinën Red Bull, piloti holandez ka shëtitur fillimisht në plazhet fantastike dhe rrugët e Majemit e më pas në Malet Shkëmbore, duke dhuruar emocione të jashtëzakonshme për fansat e këtij sporti.

Gjithçka është filmuar dhe më pas transmetuar në “youtube” nga vetë Red Bull, që përpiqet të afrojë sa më shumë fansa në sportin e Formula 1.

Më shumë nga Formula 1