Merkato

Nga Rafinha te Sturridge, Sabatini dhe Ausilio të papërmbajtshëm

Mes blerjeve të mundshme dhe largimeve, Spalletti pret të ketë një ekip të përforcuar nga merkaton e janarit.

Rafinha është emri më i nxehtë: Barçës i është bërë një ofertë për një huazim me të drejtën e blerjes të fiksuar në 35 milionë euro. Pritet një përgjigje brenda ditëve të ardhshme.

Sturridge është alternativa e brazilianit. I është ofruar Inter-it nga një ndërmjetës. Liverpool do ta shesë, por vetëm përfundimisht.

Ramires: negociatat me Jiangsu vazhdojnë. Klubi kinez, në pronësi të Suning, kërkon të gjejë në fillim zëvendësuesin, që mund të jetë M’Bia.

Jankto, Cristante, Baselli: janë bërë disa sondazhe me Giuseppe Tiso, menaxheri i tre lojtarëve. Gjithçka është shtyrë për në qershor.

Correa: pëlqehet nga Spalletti. Është folur për një këmbim me Joao Mario-n, por portugezi nuk i intereson Montella-s.

Brozovic: ky është lojtari që do Montella. Mund të përfshihet në një shkëmbim ose mund të shitet për 30 milionë euro, edhe pse ka një klauzolë prej 50 mln eurosh. Për Brozo-n duket se interesohet edhe Valencia.

N’Zonzi: ish-objektivi i Juventus pëlqehet edhe nga Spalletti, por Montella nuk do të heqë dorë nga ai.

Joao Mario: portugezi i ka thënë jo West Ham-it.

Gabigol: çështje ditësh, ndoshta orësh dhe braziliani do të kthehet te Santos, që do të paguajë një pjesë të rrogës (3 milionë euro).


Klikoni butonin “send to messenger” për të marrë lajmet e fundit me mesazh, zgjidhni ekipin ose sportin tuaj të preferuar


Më shumë nga Merkato