Mix Vendi

Nis Olimpiada dimërore “Pyeongchang 2018”, ja fotot më të bukura nga ceremonia e hapjes

Në Korenë e Jugut kanë nisur sot Lojërat Olimpike dimërore “Pyeongchang 2018”, eventi më i rëndësishëm olimpik sportiv i këtij viti, ku marrin pjesë 92 shtete dhe rreth 6,000 sportistë. Sot u zhvillua ceremonia e hapjes, e cila do të mbahet mend për faktin se dy Koretë, ajo e Veriut dhe Jugut, garuan së bashku nën të njëjtin flamur. Madje ishin dy sportiste nga dy Koretë që mbajtën së bashku flakën olimpike në stadium, në prani të 35 mijë shikuesve. Ndaj dhe ky event është cilësuar si “Olimpiada e Paqes”.

Teodorja e fundit me flaken olimpike

Dy sportistet nga Koreja e Veriut dhe e Jugut me flaken olimpike

Ndizet pishtari me flaken olimpike

Nga ceremonia e hapjes

Ne -10 grade, sportisti nga Tonga parakalon gjysme i zhveshur

Nga ceremonia e hapjes

Nga ceremonia e hapjes

Perfaqesuesit e dy Koreve ne ceremonine e hapjes

Nga ceremonia e hapjes

Nga ceremonia e hapjes

Nga ceremonia e hapjes

Nga ceremonia e hapjes

Delegacioni shqiptar ne parakalim

Shqiperia e Kosova se bashku

Më shumë nga Mix Vendi