Gossip

Gjermania, zbulohet super formacioni “rozë”

Cathy Hummels – Gruaja e Matts Hummels

Në vitin 2015 Hummels është martuar me moderatoren televizive Cathy. Së bashku ata kanë një fëmijë.

Image result for Cathy Hummels Mats Hummels

Scarlett Gartmann – E dashura e Marco Reus

Marco Reus ka mbi dy vite së bashku me modelen 24-vjeçare Gartmann.

Image result for Scarlett Gartmann  Marco Reus

Crhsitina Raphaella – Gruaja e Matthias Ginter

Në prag të Kupës së Botës mbrojtësi i Gjermanisë është martuar me të dashurën  tij Christina. 24-vjeçarja është studente.

Image result for Christina Raphaella Matthias Ginter

Nina Weiss – Gruaja e Manuel Neuer

Portieri i Gjermanisë është martuar më 2017 me Nina Weiss.

Image result for Nina Weiss  Manuel Neuer

Izabel Goulart  – E dashura e Kevin Trapp

Portieri Kevin Trapp ka luajtur në karrierën e tij edhe te PSG. Aty është njohur me modelen braziliane Goulart.

Image result for Izabel Goulart   Kevin Trapp

Annika – E dashura e Jonas Hector

Hector është shumë i kujdesshëm me jetën e tij private. Lojtari që luan te Koln shihet rrallë me të dashurën e tij.

Image result for Annika Jonas Hector

Carina Wanzung – Gruaja e Mario Gomez

Sulmuesi veteran Gomez është martuar më 2016 me modelen Carina.

Image result for Carina Wanzung  Mario Gomez

Sherin Senler – E dashura e Jerome Boateng

Më 2008 Sherin është njohur me Boateng në Berlin. Të dy tani kanë dy fëmijë së bashku, binjakët Soley dhe Lamia.

Related image

Elena Rudy – Gruaja e Sebastain Rudy

Rudy është që prej 2014 i zënë. me gruan e tij Elena ai ka një djalë.

Image result for Elena Rudy Sebastian Rudy

Lena Stuffler – E dashura e Julian Draxler

Lena e ka shoqëruar mesfushorin ofensiv edhe në botërorin e katër viteve më parë. edhe në Rusi ajo do të jetë në krahun e tij.

Image result for Lena Stuffler Julian Draxler

Daniela Jehle – Gruaja e Marc-Andre ter Stegen

Portieri i Barcelona-s jeton me gruan tij Daniela. Në verën e 2017 çifti është martuar.

Image result for Daniela Jehle  Marc-Andre ter Stegen

Lina Meyer – E dashura e Joshua Kimmich

Joshua Kimmich dhe e dashura e tij Lina janë njohur në Leipzig, kur lojtari luante akoma me RB Leipzig. Ndërkohë të dy tani jetojnë në Munich.

Image result for Lina Meyer  Joshua Kimmich

Jessica Farber – Gruaja e Toni Kroos

Kampioni i botës Kroos ka më shumë se 10 vjet me dashurinë e fëmijërisë Jessica. Që prej 2015 ata janë martuar.

Image result for Jessica Farber Toni Kroos

Amine Gulse – E dashura e Mesut Ozil

Miss Turqia 2014. Minie Gulse jeton dhe punon në Stamboll.

Image result for Amine Gulse Mesut Ozil

Lisa Muller – Gruaja e Thomas Muller

Thomas dhe Lisa Muller kanë që prej 2009-ës të martuar.

Image result for Lisa Muller Thomas Muller

Melissa Halter – E dashura e Niklas Sule

Sule gjatë festës së titullit në Munich bashkë me të dashurën.

Image result for Melissa Halter  Niklas Sule

Paula – E dashura e Timo Werner

Sulmuesi Werner mundohet ta mbajë të fshehur jetën e tij private, shumë rralë është shfaqur në publik me të dashurën e tij.

Image result for timo werner paula

Më shumë nga Gossip