Futboll

Paris SG, Cavani dhe Pastore lihen sërish jashtë ekipit…

Paris SG, Cavani dhe Pastore lihen sërish jashtë ekipit…

Edinson Cavani dhe Javier Pastore nuk janë grumbulluar nga trajneri Unai Emery për ndeshjen e sotme që Paris Saint Germain do të luajë kundër Amiens në Kupën e Ligës së Francës, si pasojë e një dënimi disiplinor. Të dy futbollistët kanë shkuar katër ditë me vonesë në grumbullimin e PSG, në fillim të janarit, dhe pasi u përjashtuan nga ndeshja e parë e vitit kundër Rennes janë lënë sërish jashtë nga stafi i PSG.

Edinson Cavani has seemingly proved unsettled at PSG since Neymar's world-record arrival

Kjo masë e marrë nënkupton se të dy lojtarët do ta vazhdojnë karrierën diku gjetkë. Cavani, që e nisi sezonin me një sherr me Neymar dhe disa brazilianë të tjerë te PSG, e ka ndarë mendjen se do të largohen në qershor dhe po bën valixhen gati, ndërsa Pastore, që po vuan në gjetjen e një vendi si titullar po mendon largimin që në këtë muaj me Inter që është në “pole postion” për të marrë shërbimet e tij.

Më shumë nga Futboll