La Liga

Pas penalltisë së turpit, Zaza rikthehet me simulimin e turpit

Ajo që ka bërë Simone Zaza në ndeshjen e sotme ndaj Sevilla-s është e vështirë për t’u kuptuar. Sulmuesi italian është rikthyer me një tjetër episod qesharak pas penalltisë së famshme të humbur Euro 2016. Në video më poshtë shihet qartë se si Zaza mundohet të godasë me kokë bërrylin e kundërshtarit dhe rrëzohet me shpresën për të fituar një faull dhe një dënim me karton të kundërshtarit. Një gjest i turpshëm, mbase edhe më i turpshëm se ai i penalltisë para dy viteve.

Më shumë nga La Liga