La Liga

Pepe Ronaldo-s: Real nuk të ka mbrojtur, eja me mua te PSG

Pepe ka qenë një lojtar shumë i rëndësishëm te Real për Cristiano Ronaldo-n. Të dy tashmë janë të grumbulluar me përfaqësuesen portugeze dhe marrin pjesë në Kupën e Konfederatave ku kampionët e Evropës janë në kërkim të një tjetër titulli që do të lumturonte vendin e tyre.

Të dy portugezët ndodhen, pak a shumë, në të njëjtën situatë te Los Blancos, teksa Pepe e ka të sigurt largimin, ndërsa Ronaldo e kërkoi atë. Dhe qendërmbrojtësi është treguar i qartë me mikun e tij: Klubi nuk të ka mbrojtur në situatën që po kalon.”

Gjithashtu, Pepe i ka bërë një propozim tepër tërheqës: Eja të shkojmë bashkë te PSG.” Thuhet se marrëdhënia midis disa lojtarëve dhe disa prej pjesëtarëve të stafit madrilen nuk ka qenë e mirë.

Image result for pepe ronaldo

Më shumë nga La Liga